Ay Ambalaj; 1970’li yıllarda kurulan, sektöründe ilklere imza atan Talay Makina’nın kardeş kuruluşudur. Üretimine 1997 yılında İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesinde başlayıp, aynı zamanda Talay Makina’nın da müşterileri olan bakliyat, baharat, kuruyemiş üretimi yapan firmalara Avrupa standartlarında ambalaj malzemesi konusunda hizmet vermeye başlamıştır. Ay Ambalaj üretimini 12.000 m² üzerine kurulu 6.000 m²’lik fabrikasında sürdürmektedir.

 

Müşterilerine vereceği hizmet konusunda, yüksek standartları yakalamak isteyen firmamız bünyesindeki makina parkuru seçiminde tercihini tamamen Avrupa firmalarından yapmıştır. Bu sebeple iç piyasada başarılı olduğu gibi, dış pazarda da satış ağını genişleterek her geçen gün Avrupa, Afrika, Asya ve Amerika’ya ihracatlarını arttırarak sürdürmektedir.

 

Bünyesinde Flexo ve Rotogravure (Tifdruk) baskı makinaları barındıran firmamız, malzeme yapılarına göre hem solventsiz, hem solventli laminasyon üretimi de yapmaktadır. İstenildiği takdirde müşterilerinin tasarımlarını da kendi bünyesinde yapan Ay Ambalaj; aynı zamanda kendi üretim çatısı altında müşterilerinin her türlü ihtiyacını karşılayabileceği tarzda; üç tarafı kapalı, sırttan dikişli, körüklü, vakum, doypack (oturan), kilitli, quattro gibi torbaları da yüksek kalitede üretmektedir.

 

Firmamız, Bopp, Cpp, metalize, pörlize, alüminyum, polyamid, PE malzemeden oluşan esnek amblaj malzemesini tek kat veya laminasyonlu olarak müşterilerinin talepleri doğrultusunda bobin ve torba şeklinde üretebilmektedir.

 

Temel hedefi müşteri memnuniyeti prensibiyle çalışmak olan firmamız, sektörünün çağdaş teknolojisini takip ederek sonuçlarını ürün kalitesine yansıtır. Bu sebeble 2009’dan beri ISO 9001 Kalite Belgesine sahiptir.